BÍLÝ ŠVÝCARSKÝ OVČÁK - chovatelská stanice - BAJADERA

Další nováčci v našem stádečku

13.07.2009 17:03

Tento víkend k nám přibyly další dvě ovčí ratolesti a to bílá ovečka Albínka, na kterou jsem se již moc těšila, neboť to měla být náplast na bolístku za naši Jájinku a byla to první letos zamluvená ovečka, výjímečná již tím, že mi ji Hanka ( majitelka ) nabídla sama, kdy reagovala na můj inzerát, že bych ráda do svého stádečka bílou a karamelovou ( světlehnědou ) ovečku. Karamelku jsem zadávala na netu pravidelně a již jsem se pomalu vzdávala naděje, že ji vůbec seženu až jsem četla inzerát, že pán zadává ovečku ve vzácnější hnědé barvě. Hned jsem žhavila telefon a bylo mi řečeno, že jehně je tmavěhnědé, spíš do černa, protože otec je sice v barvě karamelu, ale mamina je černá. Přesto jsem si ovečku zamluvila. Asi po týdnu mi pán poslal fotku a napsal, že ovečka se jmenuje Jehněda, protože  je hnědá a na fotce opravdu byla hnědá ovečka, ale tmavá. Přesto jsem si ovečku nechala reservovanou. Dále jsem již fotku žádnou nedostala, takže v mé mysli jsme jeli Pro bílou Albínku a hnědou Rozinku ( Jehnědu ) Jaké bylo mé překvapení, když jsem Rozinku uviděla. Ve výběhu běhala malá karamelka a já ani netušila, že je to Rozinka, která v zápětí pojede s námi domů. Ptám se ,, a kde je Jehněda ? " A pán povídá ,, Vždyť na ni celou dobu koukáte. " No já nevěděla v tu chvíli co říci a honem jsem s pánem vyřešila formality, aby si to náhodou ještě nerozmyslel. Cesta proběhla v pohodě. Byly to zatím nejukázněnější holky, co se týče převozu. Chvilku se sice strkaly kvůli ujasnění místa v přepravní kleci, také si malinko postěžovaly, ale pak zalehly a byly v klidu celou cestu. Doma jsme je hned vpustili do výběhu a kupodivu ještě týž večer se zařadily do stáda, bez větších problémů. Jen Rozinka zkoušela, jestli jí některá z našich černých mamin nedá napít mlíčka. Asi jí připomínaly její maminku, ale holky jí daly rázně najevo, že nemá nárok, tak si vždy chvilku postěžovala. Noc byla klidná, prťata neplakala, neboť je tentokrát domorodci pustili do ohrádky, kde mají domeček a tak spali hned první noc všichni spolu. Ráno se již s ostatními popásaly, jako by k nim patřily odjakživa.

Vyhledávání

Kontakt

Eva a Mirek Papulovi Razová 113
792 01 Bruntál
724 173 397

       NĚCO MÁLO O ELZE

  Elza se narodila 22.4.2006 v chovatelské stanici Nuslauda pana Pavla Nekvapila. Pochází z pracovní rodiny otce Akima Kinga z Ranče Montara a matky Filadelfie rain Miraja. Po rodičích zdědila temperamentní povahu. Má ráda volný pohyb, aportování a miluje vodu. Nepromarní žádnou příležitost ke koupání, ač by to byl pouze potůček. Nejraději však běhá kolem oveček, v tom je neúnavná. V pohybu je elegantní a umí se předvádět, což neplatí o výstavách. Tam se vyloženě nudí a dává to patřičně najevo svým znuděným výrazem. Miluje však svého páníčka natolik, že těch pár koleček nějak odběhá, aby byl spokojen a je ráda když se po příjezdu vrátí ke svým ovečkám. Tam je to zase ta Elza, plná energie a síly, kdy se jí rozehrají všechny svaly na těle a je radost se na ni dívat. Přezevšechno je výstavně úspěšná. Ve svých dvou a půl letech je BOB, Národní vítěz, Junior šampion, Klubový šampion a Šampion ČR. Doposud složila dvě zkoušky z výkonu a pokud to bude v našich silách budeme Elzu ve výcviku utužovat i nadále. Její DDK ( 1/1 ).

V roce 2010 získala Elza titul Grandšampion ČR

 

 

        TAKÉ NĚCO O BÁŘE

 

 Bára ( Ester ) je rodná sestra Elzy. Narodila se ve stejný den a pochází ze stejné rodiny. Barča je temperamentní a dobře se s ní pracuje. Stejně jako Elza miluje aportování vodu a hlavně ovečky v tom jsou obě stejné. Smůla je , že spolu nemohly vyrůstat. Převzali jsme ji do své péče když jí bylo rok a půl. Po krátkém soužití ve smeče jí Elza začala dávat najevo svou nadřazenost a Bára si to nenechala líbit. Svůj spor nedořešily, neboť jsem jim v tom zabránila. Dodnes spolu nejsou zadobře. Baruška se zúčastnila svodu mladých a jedné výstavy. Dále jsme již nepokračovali pro její špatný výsledek DDK ( 3/3 ). Bára je velmi učenlivá. Zúčastnila se závodů, kde jako začátečník mezi pokročilými získala svou první medaili umístěním na třetím místě.Je přátelská a poslušná, avšak k cizím nedůvěřivá.

Baruška již rozdává svou lásku v rodině s dětmi kde je spokojená a lásku jí opětují.

 

 

   DO TŘETICE O DALASOVI

Náš Dalíček ( Edison ) pochází z chovatelské stanice la Blankpapilio, Lenky Kovaříkové a Romana Pecára. Narodil se 15.3.2007. Otcem mu byl Elvis Taien a matkou Bjorka la Blankapilio. Daláska jsme také převzali do své péče, coby devítiměsíčního puberťáka, který si byl zvyklý dělat v jádru co chtěl. Jako štěně byl několikrát na cvičáku, ale přes zaneprázdněnost svých páníčků brzy vše zapoměl. Dnes už vše zvládá v pohodě, ale pořád je co pilovat. Je velmi přátelský až mazel. Ovečky oproti holkám ho moc neberou. Je vždy nad věcí, vždyť proč by se honil když za něho udělají práci jiní a rádi. Ovšem když bereme  do výběhu aport, nebo balonek tak je ochotně a co nejrychleji zažene sám, neboť nadevše miluje aportování. Vodu moc nemusí, vleze do ní jen tak, aby se moc nesmáčel. Tady opět platí vodní aport, to pak neví kdy přestat. Dalas byl zatím na svodu a jedné výstavě. Pro jeho neúplně vzpřímené ouško, ač to není vyřazující vada, jsme zatí nebonitovali. Klouby má ( 1/1 ). Nikam nespěcháme, budeme pilovat poslušnost a trpělivě čekat.

 


V listopadu 2015 nás Dalíček navždy opustil. Vzhledem k jeho věku byl jeho odchod nečekáný a bolestivý. Zůstane navždy v našich srdcích jako skvělý parťák a kamarád.